Kanony piękna zmieniają się z każdą nową dekadą lub sezonem – raz jest to okrągłe ciało, pełne bujnych kształtów, innym razem do kanonu wpisują się smukłe sylwetki o mocno zarysowanych liniach twarzy. Jak radzić sobie z ciągłymi zmianami trendów modowych? Jednym z najlepszych sposobów, stosowanym od lat, są fryzury. Ciągłe zmiany na głowie potrafią dodać lat lub je odjąć, tak samo jak odpowiednia fryzura jest w stanie wyszczuplić Cię nawet o parę kilogramów.

Współczesny kanon

Współcześnie panuje moda na smukłą sylwetką i mocno zarysowane rysy twarzy, które niejednokrotnie odejmują lat. Trendy związane z prowadzeniem zdrowego trybu życia i chodzeniem na siłownię dopadają nas na każdym kroku. Kolorowe magazyny, bijące z ekranów telewizorów sylwetki trenerów personalnych i fit trenerek codziennie nawołują do zmian. Niestety, ale nie każdy ma predyspozycje do szybkiego zrzucania kilogramów i modelowania swojej sylwetki, w tym także modelowania twarzy. Jak zatem poradzić sobie ze współcześnie panującą modą i wpisać się w obowiązujący dziś kanon piękna, gdy nasza twarz jest raczej krągła i spulchniona?

Włosy kluczem do sukcesu

Nie od dziś wiadomo, że to właśnie fryzura i makijaż potrafią tworzyć złudzenia optyczne. W sieci krążą tysiące tutoriali, pokazujących jak w szybki i łatwy sposób wyszczuplić twarz przy pomocy kosmetyków do makijażu twarzy. Konturowanie przy użyciu bronzera, różu i rozświetlacza potrafi zdziałać cuda, jednak jak ze wszystkim, nie każdemu dany jest talent i czasami makijaż, który miał upiększyć, staje się największym mankamentem i błędem. Co w takiej sytuacji zrobić? Najlepszym sposobem na wyjście z opresji jest udanie się do fryzjera, który odpowiednio dobierze fryzurę do kształtu naszej twarzy, do wysokości czoła, rozstawienia oczu i stworzy fryzurę, która znacznie nas wyszczupli, a tym samym odmłodzi! To właśnie Twoje włosy mogą stanowić najważniejszy element procesu wpisania się w kanon piękna.

Podstawowe błędy i wyjście z opresji

Wyszczuplenie twarzy przy pomocy odpowiedniej fryzury to nie lada sztuka, która leży głównie w rękach fryzjerów. Nie poleca się samodzielnego planowania zmiany cięcia, gdyż - jak potwierdzić mogą setki video w sieci - eksperymenty z nożyczkami kończą się zazwyczaj źle. Wizyta u fryzjera wydaje się być najbardziej racjonalnym wyjściem z sytuacji. Kolejnym krokiem jest dobranie fryzury. Zdarzyć się może tak, że nie każdy fryzjer będzie miał predyspozycje do tego, by dobrać idealne cięcie. Najlepiej przyjrzeć się licznym opcjom, które zagwarantują Ci pożądany efekt.

Upięcia, plecionki i kucyki

Niezależnie od kształtu Twojej twarzy, zawsze świetnie sprawdzają się warkocze. Splecione z tyłu lub z boku włosy, noszone na ramieniu, optycznie zwężają twarz i nadają jej łagodniejszego oraz szczuplejszego kształtu. Świetnie z wyszczuplaniem twarzy radzą sobie wszelkie upięcia na czubku głowy – wysoki kok i do tego nastroszone włosy optycznie przejmą szerokość twarzy. Pamiętaj także, że luźno zwisające po bokach twarzy pasma włosów oraz wysoki kucyk to klucz do sukcesu! Nie noś jednak przy tym masywnej grzywki, która optycznie skróci twarz i poszerzy ją. Eksperymentuj z wszelkimi formami plecionek i upięć - tylko w ten sposób będziesz w stanie znaleźć swój złoty środek w celu odjęcia sobie kilogramów.

A co z wolno puszczonymi włosami?

Modelki to świetne ilustracje tego, jak radzić sobie z mankamentami urody – wiele z nich za sprawą stylistów osiąga nieprawdopodobne efekty. Fryzjerzy wyszczuplają i łagodzą twarz modelki przy pomocy prostych włosów, wolno opadających na ramiona i plecy, jednak z podniesioną górą, która wydłuża twarz, zabierając jej przy tym zbędnych kilogramów. Podobne efekty przynoszą bardzo krótkie fryzury, które polegają na nastroszonej i podniesionej górze, a krótko ściętych bokach. Posiadaczkom krągłej twarzy i półdługich włosów zaleca się noszenie prostego przedziałka na środku głowy – wyszczuplenie działa tylko wtedy, gdy włosy zakrywają uszy.

Fryzura wybrana? To w drogę - do fryzjera lub przed lustro!

Może zainteresuje Cię również: Olejowanie włosów – co nakładać na włosy?