Trudny z pozoru

Wielu kobietom makijaż smokey eyes wydaje się bardzo trudny do wykonania. Znają go zazwyczaj z wersji wieczorowej, w której trzeba dokładnie użyć ciemnych cieni, ale można też wykonać dzienny make-up tego typu, stosując jedynie jaśniejsze cienie. Tak naprawdę kolor makijażu zależy od naszych upodobań oraz urody. Przy odrobinie wprawy, zrobienie takiej stylizacji, może być całkiem łatwe i szybkie. My podpowiemy, jak wykonać klasyczny makijaż, w którym na pierwszy plan wysuwa się "przydymione oko". 

Przed wykonaniem make-upu musisz zaopatrzyć się w odpowiednie kosmetyki. Są to: 

  • baza lub korektor kryjący ciebie pod oczami

  • gruby pędzelek do cieni

  • pędzelek o kształcie "kociego języczka"

  • cień główny - kolor podstawowy, stanowiący bazę całości

  • cień perłowy, opalizujący, połyskujący

  • cień jasny, matowy

  • kredka do oczu

  • tusz do rzęs.

Kocie spojrzenie - smoky eyes

Podstawą tej stylizacji jest ciemny makijaż oczu, zatem skupmy się w naszym poradniku na tej części twarzy. Najpierw przygotuj powieki pod make-up, używając bazy lub korektora. Służy to wyrównaniu kolorytu skóry oraz pokryciu jej filmem, dzięki któremu pozostałe kosmetyki utrzymają się dłużej. Dalej rozjaśnij powieki, by optyczne powiększyć oczy. W wewnętrznym kąciku oka użyj jasnego cienia, z połyskującymi drobinkami. Następnie zastosuj matowy, jasny cień pod łukiem brwiowym i na górnej powiece. Efekt rozświetlenia uzyskasz, rozcierając cień zarówno na ruchomej, jak i nieruchomej powiece.

Kolejny etap tworzenia tego makijażu to optyczne zagęszczenie rzęs. Jak to zrobić? Nic prostszego! Użyj czarnej kredki lub cienia (w tym przypadku też pędzelka o kształcie "kociego języczka") i narysuj ciemną linię tuż nad rzęsami. Potem rozetrzyj kontur, wcierając go w przestrzenie między rzęsami. Dzięki temu będzie się wydawać, że jest ich więcej. To samo zrób z dolną powieką.

Teraz czas na cienie. Wybierz kolor główny i rozprowadź go na całej powierzchni górnej powieki ruchomej, pozostawiając jedynie jasny cień w wewnętrznym kąciku oka. W klasycznym smokey eyes najlepiej sprawdza się cienie czarne, szare, fioletowe lub granatowe. Pomaluj też delikatnie dolną powiekę tak, by połączyć cień z dołu z łukiem powstałym na górnej powiece. Następnie weź inny kolor cienia (może być odrobinę ciemniejszy od bazowego) i nałóż go w miejscach, gdzie wcześniej użyłaś kredki. Rozetrzyj delikatnie, by łączył się on naturalnie z cieniem głównym.

Ostatnią czynnością jest wytuszowanie rzęs. Mocno i najlepiej czarną maskarą, choć można też użyć kolorowych, zależności od wybranych cieni. Jednak czerń nigdy nie wychodzi z mody, nada dramatyzmu i elegancji. Uwydatni kolor tęczówki, a tym samym spojrzenie stanie się bardziej wyraziste.