Ekspresowy efekt

Rano brakuje nam czasu na żmudne wykonywanie dokładnego i skomplikowanego makijażu. Udowodnimy Wam, że prosty makijaż oczu, jak i całej twarzy nie musi zajmować wiele czasu. Przede wszystkim musisz postawić na naturalność! Po nałożeniu podkładu i korektora, który zamaskuje cienie pod oczami i niedoskonałości cery, przypudruj lekko twarz i możesz przejść do makijażu oczu.

Dzienny make-up nie musi być skomplikowany. Oto co powinnaś zrobić:

1. Narysuj miękką kredką kreskę na górnej powiece i lekko rozetrzyj przy pomocy gąbeczki lub pędzelka.

2. Jasny cień nałóż na ruchomej powiece. Twoje spojrzenie zyska blask.

3. Jeszcze jaśniejszy cień zastosuj pod linią brwi.

4. Wytuszuj rzęsy.

5. Kolistymi ruchami nałóż przy pomocy pędzla róż na policzki. Uśmiechnij się, a będzie Ci łatwiej zaznaczyć kości policzkowe. Pędzel kieruj zawsze od wewnątrz. Dzięki temu nie zrobisz "kresek Indianina" oraz unikniesz nieestetycznych plam.

6. Usta obrysuj kredką. Pamiętaj, aby był w naturalnym kolorze, nieodbiegającym od Twojej ulubionej pomadki, takiej, której najczęściej używasz.

7. By usta wydawały się pełniejsze, pomaluj je błyszczykiem.

Taki makijaż nie powinien zająć Ci więcej niż 5 minut, choć zdajemy sobie sprawę, że do wszystkiego potrzeba wprawy.

Prosty makijaż wieczorowy

Make-up przeznaczony na wieczór nie będzie tak szybki, jak dzienny, ale nie oznacza to, że musi być bardzo czasochłonny i trudny. Proponowany przez nas makijaż będzie prosty, a jednocześnie efektowny. Oczywiście zaczynamy od nałożenia na twarz podkładu, skorygowania obszaru wokół oczu i utrwalenia wszystkiego pudrem sypkim lub w kamieniu. Utrwalenie jest szczególnie ważne w przypadku makijażu wieczorowego. Jeśli dysponujesz baza pod makijaż, możesz zacząć od nałożenia jej w pierwszej kolejności.

Zadbaj o brwi. Podkreśl je cieniami pasującymi do Twojego typu urody i pamiętaj o ich systematycznej regulacji. Dalej, na całą górną ruchomą powiekę nałóż metaliczny cień w kremie. Na ten z kolei, cień wypiekany, ciemnobrązowy. Średni, matowy brąz zastosuj w załamaniu powieki i delikatnie rozetrzyj granice. Matowy, cielisty cień nałóż pod łukiem brwiowym. Wewnętrzny kącik oka pokryj złocistym cieniem, a dolną powiekę oraz linię wodną pokryj kredką do oczu o ciemnobrązowej barwie. Następnie nałóż w tym miejscu ten sam brąz, który nakładałaś na cień metaliczny. Pozostaje już tylko wytuszować rzęsy. Nie musisz stosować kredek ani eyelinerów. Metaliczna baza sprawia, że każdy nałożony później cień będzie trwalszy i utrzyma się przez cały wieczór. Poza tym kolory będą wydawać się intensywniejsze, a także pięknie się mienić w odcieniach złota.

Oczywiście możesz wybrać dowolny kolor cieni. My chcemy jedynie zwrócić uwagę na to, że odpowiedni wybór palety barw pozwala na stworzenie oszałamiającego efektu w prosty sposób. Czasem więcej do makijażu oczu wniesie użycie kredki, innym razem zastosowanie właściwie dobranych cieni.