Aby twarz prezentowała się estetycznie, nie zawsze trzeba nakładać na nią niezliczone ilości kolorowych kosmetyków. Podobnie jak w wielu aspektach życia, tak i w urodzie umiar może okazać się najlepszy. Przykładem tego jest naturalny makijaż (określany czasem jako „nude”). Podkreśla on atuty urody, a jednocześnie wydaje się, że w tym celu nie zostało nic zrobione. W jakich sytuacja się sprawdzi? Jak go wykonać i na co zwrócić szczególną uwagę? Wszystkie odpowiedzi znajdziemy poniżej.

Naturalnie piękny makijaż w każdej sytuacji

Makijaż naturalny to najlepsza propozycja na każdy dzień: na zajęcia na uczelni i do pracy. Z powodzeniem można go również wybrać, jeśli czeka nas wielkie wyjście np. impreza urodzinowa, randka, wesele przyjaciółki. Możliwości są nieograniczone. To doskonały wybór zarówno w przypadku młodszych, jak i starszych kobiet: dopiero rozpoczynających swoją przygodę z malowaniem twarzy, chcących postawić na proste i szybkie rozwiązania oraz pewnych swej urody. Naturalny makijaż (nude) to także dobry wybór podczas upalnych letnich dni i wakacyjnych wyjazdów.

Czego potrzebujemy, aby wykonać makijaż naturalny?

W jego przypadku najistotniejsze jest to, aby zdawał się być niewidoczny. Mimo to musimy zaopatrzyć się w kilka niezbędnych produktów. W kosmetyczce lub na toaletce muszą się znaleźć:

  • podkład – bez znaczenia czy jest w kremie lub kamieniu, gdyż najważniejszy jest jego prawidłowy odcień;
  • korektory – w sztyfcie lub płynne, ale maskujące cienie pod oczami oraz niedoskonałości cery np. krostki, pajączki, zaczerwienienia;
  • puder – transparentny, brązujący lub słoneczny w zależności od efektu, jaki chcemy uzyskać;
  • cienie do powiek – kremowe, beżowe, szare odcienie;
  • tusz do rzęs – 3w1 (wydłużająco-pogrubiająco-podkręcający);
  • pomadka – matowa np. w kolorze jasnego różu.

Zanim jednak zaczniemy przygotowywać naturalny makijaż, musimy zadbać odpowiednio o skórę twarzy. W pierwszej kolejności należy ją oczyścić i następnie nawilżyć, gdyż na suchej lub przesuszonej twarzy będzie on źle wyglądać.

Jak wykonać naturalny makijaż w 6 prostych krokach?

Krok 1. Podkład – w makijażu nude nie musi być on silnie kryjący, gdyż chodzi nam bardziej o uzyskanie efektu jak najbardziej zbliżonego do naturalnego. Ważne jest podkreślenie świeżości i delikatności. Podkład musi pasować do kolorytu cery i polecany jest ten o ton ciemniejszy od jej odcienia. Kosmetyk ten aplikujemy w małych ilościach na czoło, brodę, policzki i nos. Rozprowadzamy go od nosa w kierunku linii uszu i od czoła do żuchwy. Szyi nie musimy maskować podkładem.

Krok 2. Korektory – ważne, aby były dedykowanego konkretnemu problemowi cery. Aby nie zapełniać kosmetyczki kilkoma rodzajami korektorów i szukać za każdym razem tego dobrego, warto zakupić paletkę z kilkoma kosmetykami tego rodzaju. Podobnie jak w przypadku podkładu, korektor można nakładać palcami, gąbeczką lub pędzelkiem dołączanym często do ww. paletki.

Krok 3. Puder makijaż naturalny częściowo zwieńcza się oprószeniem twarzy tym kosmetykiem, który ma właściwości matujące. Przy użyciu dość grubego pędzla puder należy rozprowadzić po całej twarzy. Uważamy jednak, aby na włosiu pędzla nie znalazło się zbyt wiele kosmetyku. Można się również zdecydować na muśniecie różem kości policzkowych.

Krok 4. Cienie do powiek – sprawdzoną propozycją jest nałożenie na całą powiekę matowego cienia w kolorze zbliżonym do skóry. W zewnętrznych kącikach oczu można dodać odrobinę ciemniejszy kolor tego kosmetyku i za pomocą pędzelka zatrzeć granicę między nim oraz pierwszym z użytych.

Krok 5. Tusz do rzęs – w dwóch, maksymalnie trzech energicznych pociągnięciach szczoteczki rozprowadzamy na rzęsach. Nie nabieramy go zbyt dużo na szczoteczkę, gdyż mogą pozostać na nich grudki. Dobrym wyborem jest użycie tuszu, który jednocześnie wydłuża i pogrubia.

Krok 6. Pomadka – nakładamy na usta pędzelkiem, zaczynając od obrysu konturów i kończąc na środku.

Naturalny makijaż jest już gotowy. Wykonując wszystko według ww. kroków, będzie on zawsze udany i oceniany na 6.