Podstawową zasadą przy wyborze zapachu perfum na lato jest rezygnacja z wszelkich cięższych odmian. Lato ma zapach świeżości i lekkości i właśnie na takie perfumy powinniśmy decydować się o tej porze roku. A jednak nawet po takim zastrzeżeniu mamy jeszcze spory wybór. Od lat najpopularniejszymi zapachami na lato są perfumy:
  • kwiatowe;
  • cytrusowe;
  • wodne;
  • zielone.
Wybór konkretnego zapachu powinien być uzależniony nie tylko sezonem czy modą, ale także naszymi osobistymi preferencjami. Musimy czuć się w danym zapachu dobrze. Dlatego warto przed wyborem jednego czy kilku ulubionych zapachów poeksperymentować z wieloma wariantami. Może nam się wydawać, że skoro już mamy swój ulubiony zapach, to powinniśmy być mu wierni. Nic bardziej mylnego. Zmiana zapachu pozwoli nam na poprawę samopoczucia, większą pewność siebie i poczucie świeżości. Naprawdę warto! biała koszula z perfumami

Zapachy wodne i zielone

Zapachy wodne mają działać na nasze zmysły jak ciepły letni deszcz lub morska bryza. To zapachy energetyzujące i odświeżające. Są do tego bardzo lekkie, więc doskonałe dla wszystkich tych pań, które wolą bardzo delikatne i wtapiające się w tło zapachy. Wśród nich znajdziemy delikatne nuty wodno-kwiatowe, w tym szczególnie kwiatów wodnych, takich jak lilie czy lotos. Zapachy zielone to zapachy klasyczne, świeże i również bardzo delikatne. Producenci w postaci perfum zielonych oferują nam mieszanki najróżniejszych kwiatów (orchidei, konwalii, jaśminu i na przykład hiacyntu), owoców (brzoskwini, cytryn, pomarańczy, ananasa i wielu innych) oraz ziół (szczególnie nadającej zapachowi świeżości mięty).

Zapachy kwiatowe

Zapachy kwiatowe to bardziej tradycyjne rozwiązanie. Występują w dwóch podstawowych wariantach:
  • lekkich, charakteryzujących się świeżością;
  • orientalnych, hipnotyzujących, bardziej ciężkich perfum.
Gdy wybieramy perfumy kwiatowe, powinniśmy zastanowić się, czy pasują one do danej okazji. Na rynku mamy tak przeogromny wybór perfum tego typu, że możemy pozwolić sobie na przebieranie spośród wszystkich kwiatów świata: od delikatnej mimozy po uzależniający zapach frezji.

Zapachy cytrusowe

festiwal zapachów Perfumy cytrusowe to właśnie te zapachy, które kojarzą nam się z latem najbardziej. Dają nam orzeźwienie i poczucie świeżości nawet w najbardziej upalny dzień. Pomagają także zdobyć energię do działania i na własnej skórze poczuć lato. Wśród zapachów cytrusowych spodziewać się możemy wielu owocowych mieszanek, zawsze z dodatkiem cytrusów (wykorzystuje się zarówno ich owoce, jak i kwiaty). Z cytrusami są najczęściej łączone zapachy kojarzonych ze świeżością i soczystością owoców, takich jak brzoskwinia, jabłko, grapefruit czy czarna porzeczka. Pasują do nich także niektóre "letnie" warzywa, takie jak ogórki, których nuta zapachowa w perfumach pozwala na uzyskanie ciekawej mieszanki.

Wybór zapachu dla nas

Ostateczny wybór zapachu na lato zależy oczywiście wyłącznie do nas. Warto jednak zainteresować się najnowszymi trendami modowymi, ponieważ producenci perfum wciąż szukają nowych zapachów, właśnie po to, by sprostać naszym wymaganiom. Nie powinniśmy bać się nowości, czasem odmiana zapachu, który nam towarzyszy, pozwala na zmianę nastawienia do otaczającego nas świata. A i inni z pewnością będą nas odbierali inaczej, jeśli będziemy wyróżniać się spośród tłumu.