Co prawda moda na holograficzne paznokcie rozwija się od 2016 roku, jednak tego lata przeżywają one swój pełen rozkwit. Holograficzne wzory to coś, co każda miłośniczka kolorowych i zadbanych paznokci powinna wypróbować chociaż raz w życiu. Uzyskujemy je, nakładając specjalny pyłek na płytkę paznokcia, a następnie utwardzając go. Najpopularniejsze są hybrydy holo, które nie tylko pięknie wyglądają, ale są trwałe i trudniejsze do uszkodzenia podczas wakacyjnych wojaży.

Czym są holo paznokcie?

Holo to skrót od „holograficzny”. Holo paznokcie więc to po prostu paznokcie, pokryte specjalnym holograficznym pyłkiem, który można kupić w każdej drogerii oraz przez internet. Cena pyłku będzie się różniła w zależności od marki oraz sklepu, w którym go kupujemy, jednak z reguły jest on bardzo wydajny i starcza na długo, dlatego ceny są dość wysokie. Holograficzne paznokcie idealnie nadadzą się zarówno na dyskotekę, jak i na plażę. Pamiętaj jednak, że przy malowaniu paznokci i nakładaniu holograficznego pyłku trzeba się trochę napracować, zwłaszcza jeżeli decydujemy się na modne hybrydy, dlatego nie rób swoich holo paznokci na ostatnią chwilę! srebrne paznokcie

Czas na hybrydy holo!

Jeżeli chcemy, aby nasze paznokcie zachwycały każdego dnia, najpierw zadbajmy o wykonanie pełnego manicure. Porządnie opiłujmy paznokcie, wytnijmy skórki i zadbajmy o zmatowienie płytki. Dopiero po zadbaniu o naszą naturalną płytkę paznokcia możemy zająć się nakładaniem bazy hybrydowej. Bazę należy utwardzić w lampie LED lub UV zgodnie z instrukcją od producenta. Krokiem drugim jest pokrycie płytki paznokci warstwą hybrydy w wybranym kolorze. Pamiętaj, żeby hybryda była dobrze napigmentowana – zwłaszcza jeżeli nie chcesz pokryć pyłkiem holograficznym wszystkich paznokci! Lakier również należy utwardzić, dzięki czemu lakier nie będzie się podwijał i brzydko „marszczył” podczas nakładania pyłku. Na wybrane lub wszystkie płytki paznokcia nałóż top coat. To po prostu utwardzacz, dzięki któremu lakier będzie jeszcze lepiej się trzymał. Również go utwardzamy, a następnie nakładamy dry top i czekamy, aż paznokcie wyschną. Dopiero teraz przechodzimy do kluczowego momentu, czyli nakładania pyłku holo.

Pyłek holograficzny najlepiej nakładać pędzelkiem lub pacynką od cieni do powiek. Pamiętaj, żeby użyć naprawdę niewielkiej ilości holo pyłku, ponieważ jest bardzo wydajny! Delikatnie nakładaj go na paznokcie, jednocześnie lekko wcierając pyłek. Pamiętaj o staranności, w innym przypadku efekt możesz nie otrzymać tak spektakularnego efektu, jak chcesz. To właśnie do dry topu pyłek się przykleja i nie odpada. Jeżeli na Twoim paznokciu pojawiają się prześwity, to bardzo możliwe, że na płytce zabrakło topu i musisz zacząć ten paznokieć od nowa. Nadmiar holo pyłku usuń miękką szczoteczką albo czystym pędzelkiem, a następnie pomaluj paznokcie kolejną warstwą utwardzacza: następnie wystarczy utwardzić paznokcie pod lampą.

Holo nails – moc wzorów i kolorów!

hologramowe paznokcie w stylu kosmicznym Holo nails nie muszą być jednolite. Jeżeli marzą Ci się wzory, to jak najbardziej możesz narysować na paznokciach wzór i to wyłącznie do niego przyczepić pyłek holograficzny. Jest to trudniejsze, ale przy odrobinie wprawy efekt będzie spektakularny! Tak naprawdę ogranicza Cię jedynie własna wyobraźnia. Baw się z pyłkiem holograficznym i twórz niepowtarzalne wzory, które wyróżnią Cię na imprezie!