W kwestii makijażu na studniówkę z całą pewnością nie warto popadać w przesadę. Tego typu make-up powinien być przede wszystkim subtelny i delikatny, zwłaszcza że ma za zadanie podkreślać urodę, a nie ją zakrywać. Makijaż na studniówkę można bez większych trudności wykonać zupełnie samodzielnie, sięgając po odpowiednie kosmetyki i znając kilka prostych sztuczek. Podpowiadamy, w jaki sposób wykreować look, który będzie stanowił idealne dopełnienie kreacji na bal studniówkowy.

Jeszcze do niedawna na topie były mocne i krzykliwe stylizacje, natomiast obecnie stawia się na naturalny make-up, który sprawdzi się w szczególności w przypadku dziewczyn o słowiańskim typie urody. Powinien bazować na brązach i pudrowych różach, gdyż kolory te są wyjątkowo subtelne i pozwalają wyeksponować atuty urody.

Po pierwsze: idealny makijaż twarzy

Pierwszym krokiem do wykonania delikatnego makijażu na studniówkę jest makijaż twarzy. Aby cera prezentowała się nienagannie, na dwa dni wcześniej warto zrobić peeling, np. enzymatyczny. Pamiętajmy też o dokładnym nawilżeniu skóry. Krem najlepiej zaaplikować na twarz wieczorem, aby na twarzy nie było żadnych suchych miejsc.

Przed przystąpieniem do wykonywania makijażu twarzy, na cerę nanieś bazę przedłużającą trwałość make-upu. Następnie odczekaj kilka minut i sięgnij po mocno kryjący podkład o właściwościach matujących, dzięki któremu cera będzie doskonale prezentować się przez całą noc. Pod oczy zaaplikuj korektor rozświetlający. Policzki podkreśl różem. Na szczyty kości policzkowych możesz nanieść odrobinę pudru rozświetlającego, który będzie pięknie wyglądał na zdjęciach.

Po drugie: delikatnie podkreśl oczy

Drugi krok to subtelny makijaż oczu. Na początku nanieś dobrą bazę pod cienie na każdą z powiek, a następnie lekko przypudruj powieki i przystąp do nakładania cieni. Na powiekę ruchomą możesz nałożyć połyskujący cień w jasnym kolorze, natomiast zewnętrzne kąciki oraz obszar załamania zaakcentuj nieco ciemniejszym cieniem, np. w odcieniu przygaszonego brązu. Na końcu czarną kredką podkreśl linię rzęs i wytuszuj je tuszem wydłużającym. Wykonując makijaż na studniówkę, nie możesz też zapomnieć o brwiach – najlepiej wypełnij je cieniem o chłodnej barwie.

Po trzecie: zaakcentuj usta i utrwal make-up

Ostatni etap to wykończenie makijażu na studniówkę, czyli odpowiednie zaakcentowanie ust. Usta powinny być perfekcyjnie pomalowane, dlatego zacznij od ich obrysowania konturówką, najlepiej w identycznym kolorze ze szminką (możesz też użyć konturówki w transparentnym odcieniu). Staraj się prowadzić kreskę od zewnętrznego kącika w kierunku środka, a następnie precyzyjnie nałóż szminkę.

Jeśli nie chcesz w trakcie zabawy martwić się o to, czy makijaż wciąż jest na swoim miejscu, wybierz długotrwałą, matową pomadkę. Dobrze powinny sprawdzić się także szminki w kredce, które są w stanie utrzymywać się na ustach przed długie godziny, nawet kiedy jesz i pijesz.

Po zakończeniu wykonywania makijażu spryskaj twarz sprayem utrwalającym lub wodą termalną, która również przedłuży trwałość make-upu i sprawi, że będziesz czuła się bardziej komfortowo.