Makijaż na opadające powieki jest dość prosty w wykonaniu, a daje czasem spektakularne efekty. Problem opadającej powieki powstaje w wyniku procesu starzenia, ale równie często jest związany z budową oka. Na jedno i drugie nie mamy wpływu, jednak odpowiedni  make-up może nam znacząco pomóc. Dzięki niemu możemy pozbyć się smutnego, przygnębionego wyrazu twarzy. Oczywiście, można spróbować chirurgicznej korekcji powiek, jednak przedstawione poniżej metody radzenia sobie z tym problemem, sprawią, że zrezygnujecie z tego pomysłu.

Oto kilka technik, jakie możesz zastosować podczas makijażu dla opadającej powieki:

  •  Odpowiednie cieniowanie powieki

Specyficzne nakładanie cieni, może sprawić, że ruchoma powieka będzie wyglądać na położoną wyżej, niż w rzeczywistości. Uzyskasz ten efekt, rozcierając cień ku zewnętrznemu kącikowi oka. Dalej wyciągnij cień w kierunku skroni i końca brwi. Makijaż na opadającą powiekę musi być wykonany bardzo precyzyjnie. 

  • Zakończ wcześniej kreskę.

Niezwykle trudną kwestią jest przy opadającej powiece rysowanie kreski. Trzeba nauczyć się, jak wyciągnąć ją w odpowiednim momencie tak, by się nie załamywała. Dodatkowo optyczne podniesienie powieki uzyskasz, dzięki zakończeniu kreski w zewnętrznym kąciku oka. 

  • Rozświetlenie wewnętrznego kącika

Idealnym połączeniem jest błyszczący cień w wewnętrznym kąciku oka z matowym, wycieniowanym zewnętrznym. Dzięki temu zabiegowi większą uwagę skupiamy na jaśniejszej, tej błyszczącej części. Powieki wydają się odświeżone, a zmęczony wygląd odchodzi w przeszłość. 

  • Nie cieniuj dolnej powieki

Najczęściej popełnianym błędem jest zbyt mocne podkreślenie dolnej powieki. To nieprawda, że przy małej widoczności cieni na górnej powiece spowodowanej jej opadaniem, warto podkreślić dolną, gdyż wtedy widać jakich kolorów użyłyśmy. Efekt jest taki, że zmęczony wygląd się pogłębia, a oko wydaje się bardziej obciążone. Zrezygnuj z cieniowania dolnej powieki, a oko będzie bardziej otwarte. Warto zauważyć, że przy opadającej powiece nie ma przeciwwskazań do wykonania makijażu typu smokey eyes. Makijaż dla opadającej powieki rządzi się jednak swoimi prawami. Pamiętajmy o mocniejszym wyciągnięciu cienia u góry. Wtedy make-up da efekt liftingujacy. 

  • Kwestia cieniowania przy zewnętrznym kąciku oka

Dobry efekt daje także wcieranie w zewnętrznym kąciku oka tzw. wyczyszczenie cieniowania. Polega to na wcieraniu pędzelkiem beżowego cienia w tym miejscu, aż do końca brwi.  

Jakiego makijażu nie robić przy opadających powiekach?

Zasadniczo rozświetlenie obszaru pod łukiem brwiowym otwiera i odświeża spojrzenie. Niestety w przypadku opadającej powieki sprawdza się zasada, że wszystko to, co jasne i błyszczące uwypukla, a to, co matowe i ciemne - chowa. Unikaj zatem cieni rozświetlających na powiece, gdyż taki zabieg tylko podkreśli Twój problem. Nie nakładaj tez błyszczących cieni pod łukiem brwiowym, bo oczy będą wyglądać na spuchnięte. Możemy za to rozświetlić obszar nad łukiem brwiowym, to z kolei da efekt natychmiastowego liftingu.