Perfekcyjne wykonanie

Makijaż do okularów powinien być bardzo precyzyjny. Ten modny dodatek potrafi wielu osobom dodać dużo uroku. Pamiętajmy jednak, że skupia też uwagę, zatem make-up oczu musi być wykonany perfekcyjnie. Ważne także, aby zadbać o brwi, ponieważ patrząc na osobę w okularach, nasz wzrok kierowany jest również ponad oprawki. Znaczenie ma poza tym to, czy jesteś krótko- czy dalekowidzem.

Porady dla krótkowidzów

Oczy krótkowidzów mogą wydawać się mniejsze, ponieważ szkła "minusy" optycznie je pomniejszają. Istnieje jednak kilka metod, dzięki którym będą wydawać się większe. Przede wszystkim istotny jest dobór właściwych kosmetyków. Pod oczy powinnaś stosować jasny korektor lub taki, zawierający dodatkowo rozświetlacz. Powinnaś zdecydować się także na jasne cienie do powiek. Świetnie sprawdzą się te w kolorze szampańskim lub delikatnego różu. Najlepiej stosować dwa odcienie. Jaśniejszy nałóż w wewnętrznym kąciku oka oraz pod łukiem brwiowym, zaś ciemniejszy od połowy powieki do jej końca. Możesz podkreślić oczy eyelinerem, jednak tylko na górnej powiece. Dodatkowo użyj białej lub kremowej kredki w linii wodnej - to optycznie powiększy oko. Postaw na wyraziste rzęsy, tuszując się dwukrotnie. Usta pomaluj szminką o naturalnym odcieniu lub w kolorze zgaszonego różu, czy beżu.

Porady dla dalekowidzów

"Plusy" to szkła, które powiększają oczy. Niestety wraz z nimi także cienie pod nimi oraz zmarszczki. Ważne zatem, aby zatuszować wszelkie niedoskonałości. Zatem pierwszym krokiem w makijażu dla kobiet, które są dalekowidzami, jest użycie cienkiej warstwy matowego korektora, a także w wewnętrznych kącikach oka. Ważny jest odpowiedni dobór palety cieni do powiek.

Najlepsze będą:

  • matowe

  • w pastelowych kolorach

  • w jednej barwie, ale np. dwóch odcieniach.

Matowe cienie lepiej się sprawdzą przy okularach "plusach", ponieważ perłowe, czy opalizujące jeszcze bardziej powiększają oczy, co nie zawsze może przynieść dobry efekt. Podobnie jak w przypadku powyżej opisanym, w wewnętrznym kąciku oka i na załamaniu powieki stosuj cienie jaśniejsze a w zewnętrznym ciemniejsze. Jeżeli chcesz podkreślić spojrzenie i lubisz makijaż à la kocie oko, użyj czarnego eyelinera, pod warunkiem, że oprawki Twoich okularów są wyraziste. Ważne jest bowiem zachowanie proporcji. Kreski z dolnej i górnej powieki połącz ze sobą. Dokładnie wytuszuj rzęsy, dbając o to, aby nie były posklejane i nie było w nich grudek. Pod powiększającymi szkłami wszystko widać!

Proporcje w przypadku dalekowidzów są szczególnie istotne. Jeżeli okulary powiększają optycznie oczy, to musimy zadbać o to, by usta były równie wyraziste, by nie skupiać całej uwagi jedynie na oprawkach. Możesz używać powiększającego błyszczyka lub pomadek o mocnych kolorach. Uwaga! Jeśli nosisz okulary o czerwonych oprawkach, wybierz szminkę o innym odcieniu, lub postaw na fuksję albo koral.

Niezależnie od tego, czy jesteś krótko- czy dalekowidzem, pamiętaj, by nie nakładać dużej ilości podkładu i pudru na nos, ponieważ styka się on bezpośrednio z oprawkami, zbierając nadmiar kosmetyków. Twarz wtedy wygląda na nierówno pomalowaną.