Wieczorowy look

Makijaż arabski może mieć swoją wersję dzienną oraz wieczorową. W tej pierwszej możemy wykorzystać te kosmetyki, które już posiadamy. Są to zwykle cienie do powiek w odcieniach brązu, czekolady, brzoskwini, beżu, może być bordowy - koniecznie matowe. Podstawą wizerunku jest czarna kreska wokół oczu i podkreślone brwi. Rzęsy muszą być mocno wytuszowane.

Możemy też się nieco pobawić swoim wyglądem i zdecydować się na odważniejszą, bardziej intensywną wersję wieczorową. Wyjaśniamy, jak zrobić taki makijaż krok po kroku.

Krok 1: Wyrównaj wszelkie niedoskonałości za pomocą korektora, a następnie nałóż podkład, zwracając uwagę na to, aby jego kolor był idealnie dopasowany do Twojej cery. Następnie użyj pudru, by utrwalić efekt.

Krok 2: Podstawą tego looku są wyraziste oczy. Do zrobienia tego make-upu powinnaś zaopatrzyć się w czarny eyeliner w pisaku. Przy jego pomocy precyzyjne narysuj cienki kontur, który następnie wypełnisz cieniami. Poprowadź kreskę od dolnego, zewnętrznego kącika oka ku górze oraz tuż nad górną ruchomą powieką, mniej więcej na wysokości połowy źrenicy, tak by obie kreski się połączyły.

Krok 3: Następnie pomaluj powstały "ogonek" ciemnoszarym cieniem (od połowy górnej, ruchomej powieki) a zakończenie wypełnić czarnym, żelowym eyelienerem, który trzeba rozetrzeć.

Krok 4: Teraz nałóż na powiekę odrobinę granatowego (może być perłowy, błyszczący, brokatowy) cienia, który nada przepięknej głębi.

Krok 5: Obok granatu, na środku powieki nałóż cień w kolorze zielonym, opalizującym, a wewnętrzny kącik oka pomaluj złotym cieniem.

Krok 6: Teraz czas na makijaż dolnej powieki. Na linię wodną zastosuj ten sam eyeliner żelowy, którego używałaś do wypełnienia "ogonka" na górnej powiece. Rozetrzyj lekko pędzelkiem. By uzyskać przydymiony efekt, na dolną powiekę nałóż delikatnie czarny oraz fioletowy cień, oprócz wewnętrznego kącika oka, gdzie powinien się znaleźć cień złoty.

Krok 7: Popraw linię wodną czarnym eyelinerem oraz dorysuj kreskę na górnej powiece, wzdłuż linii rzęs.

Krok 8: Mocno wytuszuj rzęsy czarną maskarą.

Przy tak intensywnym kolorze makijażu oczu, który nadaje uwodzicielskiego spojrzenia, usta powinny pozostać delikatne. Zastosuj zatem lekki róż na policzki oraz delikatny błyszczyk w odcieniach jasnego różu na usta i gotowe!

Oczy to najbardziej przykuwający element makijażu arabskiego. Ważne jest, aby był on precyzyjny! Kreski muszą być równe, ładnie wyrysowane, cienie mimo różnic w kolorach powinny się ze sobą dobrze komponować i przechodzić jeden w drugi. To mocny makijaż dla odważnych kobiet. Genialnie będą wyglądać w nim brunetki, które nabiorą jeszcze bardziej orientalnej urody. Jednak równie dobrze taki make-up pasuje niebieskookim blondynkom. Będą wyglądać naprawdę intrygująco. Przedstawiona przez nas paleta kolorystyczna szczególnie im będzie pasowała. Spojrzenie wydaje się głębokie, oczy powiększone. Pamiętaj o odpowiednim utrwaleniu makijażu, pomoże Ci w tym baza, którą powinnaś nałożyć przed podkładem. By efekt był zadowalający, używaj tylko dobrej jakości kosmetyków i uważaj podczas wykonywania make-upu na powstawanie wszelkiego rodzaju grudek.