Wesele to uroczystość, na której każdy pragnie wyjść dobrze – nie tylko młodzi czy ich najbliżsi, ale także goście. Jest to okazja, aby zaszaleć ze stylizacją i makijażem, na który nie możemy pozwolić sobie na co dzień. Oczywiście mając na względzie całonocną zabawę, należy podejść do tematu w pełni odpowiedzialnie – odpowiednia i wygodna kreacja, perfekcyjny i oszałamiający makijaż, który wytrzyma całą noc!

Różowy total look

Dostając zaproszenie na ślub, my kobiety, zaczynamy szybką analizę swojej garderoby w poszukiwaniu czegoś idealnego. Gdy nic nie znajdujemy, zabieramy się za zakupowe szaleństwo, na którym dokonujemy wyboru – tym razem stawiamy na róż. Dopiero po chwili przychodzi nam na myśl pytanie: jaki makijaż na wesele do różowej sukienki będzie najlepszy? Odpowiedź nie jest prosta, bo róż stawia przed sobą wiele możliwości w zależności od tonacji sukienki, jednak nieniemożliwa do uzyskania!

Klasycznie, ale z pazurem

Wesele jest okazją, która pozwala zaszaleć. Nie ma co stawiać na bezpieczne rozwiązania – makijaż musi przyciągać wzrok i prezentować się pięknie podczas zdjęć i kręcenia filmu. Opcji jest wiele. Możesz postawić na:

  • popielate róże lub fiolety połączone z jasnymi i ciemnymi szarościami. Taki makijaż z pewnością będzie korespondować z sukienką – będzie bezpieczny, stonowany, ale jednak z odrobiną szaleństwa. Co ważne, możesz w tym makijażu zastosować metodę smokey eyes, albo po prostu zblendować cienie, aby pięknie się ze sobą łączyły. Nie rezygnuj też z kreski! Delikatnie wyciągnięta jaskółka, podkreśli różowy total look,

  • miętowe czy turkusowe oko. Miętowe cienie lub też lazury, a nawet turkusy, będą świetnie komponować się w połączeniu z cieniami nude – delikatne przejścia pomiędzy naturalną barwą, aż do szalonego odcieniu niebieskiego czy zielonego, sprawią, że różowa stylizacja nabierze nowego charakteru. W takim wypadku warto zrezygnować z ciężkiej kreski zrobionej eyelinerem, a jedynie podkreślić oko maskarą. Na linii wodnej dolnej powieki możesz zastosować kreskę zieloną lub miętową kredką z połyskiem – oko zyska na wyrazie, a zarazem zostanie delikatnie rozświetlone. Przy fioletach obowiązuje ta sama zasada co przy różach – fiolet i szarość to najlepsze możliwe połączenie!

  • srebro! Oko z mocnym, srebrnym akcentem rozświetli całą stylizację. Perłowe lub świetliste cienie w kolorze żywego srebra, połączone z czernią i szarościami, świetnie komponują się z wszelkimi różowymi sukienkami. Warto jednak pamiętać, że mocne oko pasować będzie do sukienki bez zbędnych zdobień.

Do każdej ze stylizacji najlepiej wybrać delikatny kontur twarzy i szminki, nieprzyćmiewające mocnego makijażu oka. Jeżeli naznaczysz twarz wieloma mocnymi akcentami, to uzyskasz efekt ciężkiej maski, a tym samym staniesz się smutna i automatycznie starsza. Unikaj za tym makijaży, które będą jednym wielkim bum, na Twoje twarzy i wybieraj te, które pozwolą Ci się cieszyć razem z młodymi ich najpiękniejszym dniem!

Trwałość na pierwszym miejscu!

Wesele to okazja, która wymaga od nas całonocnego imprezowania. Chcąc przetrwać taki dzień w niezmienionej formie, warto wyposażyć się w kosmetyki, które zapewnią trwałość makijażu na całą noc. Po pierwsze odpowiednio nawilż wcześniej twarz – wielość kosmetyków na nią nałożonych może ją znacznie wysuszyć. Nie zapomnij o bazie, która wpłynie na dłuższe utrzymanie się makijażu. Stosuj tylko i wyłącznie dobre kosmetyki – wiele z tanich zamienników nie wykazuje dużej trwałości! Pomyśl o utrwaleniu specjalnym sprayem, a jak nie masz do niego dostępu, to skorzystaj z wody termalnej w sprayu lub sprayu do włosów. No i oczywiście nie zapomnij o zabraniu do torebki podstawowych kosmetyków jak szminka, puder czy eyeliner! Tak przygotowana możesz olśniewać na całonocnej imprezie i cieszyć się razem z młodymi i ich najbliższymi!

Zapoznaj się też jak zrobić makijaż dla początkujących.