Dobór makijażu do granatowego outfitu to nie lada zadanie. Sam kolor sukienki czy bluzki jest już wyrazisty i mocny, jednak nie jest to zadanie niemożliwe. Granat sprawdza się na każdą okazję – rodzinną imprezę, przyjacielskie party, klubową noc, a nawet duże wesele czy bal charytatywny. Z odpowiednio dobranym makijażem możesz uzyskać efekt wow, który sprawi, że wszystkie oczy zwrócą się ku Tobie!

Granatowa bomba

Grantowa sukienka, niezależnie od kroju i fasonu ma w sobie odrobinę klasy, a także luźnego, casualowego stylu. Jest tym samym idealnym ubraniem na każdą okazję. Podkreślając jej walory dobrze dobranym makijażem, osiągniesz efekt, jakiego się nie spodziewasz. Dowiedz się zatem, jak osiągnąć efekt wow i jaki makijaż do granatowej sukienki Ci w tym pomoże!

Granatowe Trio

Kolor granatowy, podobnie jak i niebieski posiada swoje 3 kolory, z którymi współgra niesłychanie płynnie. Przede wszystkim jest to krwista czerwień – jej głębia i nasycenie wydobywają eleganckie nuty granatu. Decydując się na look oparty na czerwonym makijażu, warto zdecydować się na jeden element makijażu w wyrazistym odcieniu – usta. Oko w takim przypadku warto pozostawić w miarę naturalne, podkreślone jedynie czarną kreską idącą po dolnej i górne linii wodnej oko, a także z mocno wytuszowanymi rzęsami. Ustaw wypełnij wtedy mocną krwistą czerwienią lub jej winnym odcieniem. Do tego lekkie wykonturowanie twarzy i delikatne roświetlenie – to usta mają stanowić główny efekt wow, nie przyćmij go zatem innym elementem make-upu.

Drugim niezwykle harmonijnym kolorem w tańcu z granatem jest każdy odcień szarości. W przypadku szarego make-upu możesz postawić na szare oko – pamiętaj jednak, aby nie koncentrować się tylko i wyłącznie na najciemniejszych tonach, a także otworzyć oko przy pomocy jaśniejszych odcieni szarego. W kącikach wewnętrznych możesz przyprószyć oko delikatnym srebrem – połysk jest zawsze w cenie! Do tak podkreślonego, szarościami oka pasują najbardziej delikatne, satynowe szminki w kolorach nude. Prosty i klasyczny look na każdą okazję, zarówno za dnia, jak i nocy!

Niemniej spójny makijaż do granatowej sukienki tworzy połączenie brązów i granatu. Przyciemnione delikatnymi brązami, nierzadko wpadającymi w nude oko, nabierze egzotycznego charaktery i doda twarzy delikatnego powiewu lata. Warto zadbać, aby zarówno dolna, jak i górna powieka zyskała równomiernie przechodzące z popielatych beży, aż w ciemne brązy linie. Dopełnieniem takiego makijażu z pewnością będzie wykonturowana twarz – pamiętaj o tym, aby jednak nie łączyć różowego różu z brązami, a raczej zdecydować się na bronzery, którymi równie dobrze podkreślisz kości policzkowe.  

Jak powszechnie wiadomo, każdy makijaż można podkreślić dodatkami, które równie dobrze podkreślą dany outfit. W przypadku granatów warto wybrać jasną, delikatną biżuterię, dopasowaną do makijażu:

  • szarego warto dobrać dodatki w postaci srebrnych łańcuszków, delikatnych wiszących kolczyków w kolorze srebra, lub też bransoletek, które luźno będą okalać nadgarstek,
  • brązowego warto dobrać biżuterię egzotyczną, przywodzącą na myśl Pocahontas – sprawdzą się tu kolczyki i naszyjniki, które wykonane będą przy użyciu rzemyków, a także te w stylu boho. 
Przeczytaj również jak zrobić makijaż na lato.