Wesele jest tego typu uroczystością, kiedy należy odpowiednio zadbać o wygląd. Dla wielu kobiet to zatem doskonała okazja, aby nie tylko pięknie się ubrać, ale i uczesać oraz umalować. To właśnie makijażowi poświęcimy największą uwagę, gdyż to on może przesądzić o tym, że będziemy się prezentować atrakcyjnie lub też całą zabawę spędzimy w złym humorze.

Idealny makijaż na wesele – jakie kosmetyki wybrać?

Bez względu na to, czy makijaż wykonujemy samodzielnie lub oddajemy swoją twarz w ręce profesjonalisty, konieczne będzie użycie kilku kosmetyków. Wśród nich należy wymienić:

 • podkład w kremie, puder i korektor;
 • kredki i cienie do powiek;
 • tusz do rzęs;
 • pomadkę lub błyszczyk;
 • róż lub bronzer.

Jakie odcienie kosmetyków wybierzemy, zależy ściśle od naszego typu urody. Jeśli nie jesteśmy pewne, jakie kolory będą do nas pasować, wykonajmy analizę kolorystyczną. W swej podstawowej wersji opiera się ona na tym, że typy urody kobiecej zostały przyporządkowane czterem porom roku. Warto to sprawdzić, jeśli chcemy, aby makijaż podkreślił naszą urodę, a nie stał się maską.

Przy wyborze kosmetyków pamiętajmy również o tym, żeby decydować się na te dobrej jakości, które często mogą być używane przez profesjonalnych makijażystów. Wówczas zyskuje się pewność, że podczas wielogodzinnej zabawy makijaż utrzyma się w nienagannym stanie.

 

Makijaż na wesele krok po kroku – jak zrobić?

Kiedy już wiemy, jakie kolory są dla nas najodpowiedniejsze, przystępujemy do wykonania makijażu. Jak zrobić delikatny makijaż na wesele? Należy trzymać się kilku zasad.

 1. Dokładnie myjemy i osuszymy twarz.
 2. Nawilżamy cerę np. kremem i czekamy do momentu jego całkowitego wchłonięcia.
 3. Stosujemy korektor kryjący – jeśli występują niedoskonałości (np. krostki, tzw. pajączki lub przebarwienia). Postarajmy się nakładać go w niewielkich ilościach za pomocą palca, pędzelka lub specjalnej gąbeczki. Odcień korektora powinien być jaśniejszy od podkładu.
 4. Precyzyjnie rozprowadzamy podkład – szczególnie można polecić jego matującą wersję (makijaż utrzyma się w bardzo dobrym stanie przez całą noc) lub rozświetlającą (cera będzie pięknie błyszczeć). Aby podkład naturalnie prezentował się na twarzy, delikatnie wklepujmy go od czoła do dolnej linii żuchwy. Kosmetyk ten można również nałożyć na usta i powieki.
 5. Malujemy oczy – w pierwszej kolejności używamy matowych cieni w naturalnym odcieniu np. beżu. Rozprowadzamy go pędzelkiem po całej powiece i pod całym łukiem brwiowym. Dzięki temu zabiegowi oko będzie wydawać się większe. Na tak przygotowanej bazie aplikujemy cień do powiek w kolorze wcześniej przez nas wybranym. Nakładamy go na górnej części powieki (od wysokości źrenicy) i początkowo cienką linię prowadzimy na zewnątrz oka. Ten sam cień można zastosować na dolnej powiece – zewnętrznym kąciku oka.
 6. Mocno tuszujemy rzęsy – bez względu na to, jaki rodzaj tuszu wybierzemy, czynność te powtórzmy 2-3 razy. Ważne, aby robić to szybko, bo w przeciwnym razie na rzęsach pozostaną nieestetyczne grudki.
 7. Dbamy o brwi – aby prezentowały się estetycznie, oczywiście konieczna jest ich wcześniejsza depilacja, najlepiej na dzień lub dwa przed wykonaniem makijażu, aby mogły zniknąć ewentualne zaczerwienienia. Brwi zgodnie z własnym gustem i upodobaniami można podkreślić kredką lub też wyczesać za pomocą specjalnej szczoteczki.

Już wiemy, jak zrobić makijaż na wesele. Jeśli jednak nie czujemy się zbyt pewnie, skorzystajmy z pomocy profesjonalnych makijażystów. Z pewnością dobiorą oni kosmetyki idealne do potrzeb i wymagań naszej cery, pasujące idealnie do typu urody oraz stworzą makijaż weselny współgrający z kreacją, jaką na siebie włożymy.