Ważne są podstawy

To, czy robimy wyrazisty i mocny makijaż wieczorowy, czy delikatny, lekki, codzienny nie ma większego znaczenia. Podstawą dobrego make-upu oczu jest zadbanie w pierwszej kolejności o całą twarz. Bardzo ważną sprawą jest równomierne rozprowadzenie cienkiej warstwy podkładu. Uważaj na właściwy wybór jego koloru, by uniknąć efektu maski. Najlepiej rozprowadzać go gąbeczką lub pędzelkiem. W zależności od tego, jaki masz typ cery, wybierz fluid rozświetlający lub matujący (jeśli masz skórę tłustą). Następnie możesz użyć rozświetlacza na szczycie kości policzkowych, oraz nad górną wargą ust. Makijaż zyska na lekkości. Dalej przystąp do malowania oczu. Sposób, w jaki możesz to zrobić, zależy od koloru, a także podkreśli urodę. Po tym możesz zacząć malować oko. W zależności od tego, jaki masz kolor oczu, odpowiedni będzie inny odcień cieni, oraz sposób wykonania make-upu.

Delikatny makijaż oczu niebieskich krok po kroku 

Kobietom o niebieskich oczach najbardziej pasują ciepłe kolory - brązy, beże oraz odcienie złotego będą znakomite. Zacznij od nałożenia na powieki podkładu i korektora, dzięki czemu cienie lepiej się utrzymają. Najlepiej nakładać je równomiernie pędzelkiem. Jako pierwszą warstwę możesz wykorzystać cień kremowy, zaś na zgięciu górnej powieki zastosuj jasno-brązowy cień. Spojrzenie bez wątpienia podkreśli eyeliner. Namaluj linię wzdłuż rzęs od wewnętrznego kącika oka ku zewnętrznemu. Kształt oka powinien decydować o tym, jak kreskę zakończyć. Inaczej będzie to wyglądało w przypadku bardziej okrągłych oczu, a inaczej tych o kształcie migdała.

Lekki makijaż oczu zielonych

Make-up zielonych oczu powinnaś także rozpocząć od odpowiedniego przygotowaniu powieki. Gdy już to zrobisz, możesz przystąpić do nakładania cieni. Zielonookim najbardziej pasuję kolory:

  • złoty

  • fioletowy

  • różne odcienie beżu

  • zielony

  • srebrny.

Jeśli chodzi o samą technikę wykonania makijażu, dobrym rozwiązaniem jest stosowanie dwóch odcieni tej samej barwy. Na początku należy położyć na powiekę odcień jaśniejszy, a następnie ciemniejszy. Zasada jest jedna: jaśniejszy nakładamy w wewnętrznym kąciku oka, a ciemniejszy bliżej zewnętrznego. Taki zabieg optycznie powiększa oko.

Delikatny makijaż brązowych oczu

Ciemnookie kobiety, zwłaszcza brunetki, mówiąc o delikatnym makijażu oczu, mogą pozwolić sobie na znacznie więcej niż zielono- lub niebieskookie panie. Poza bezpiecznym złotym kolorem cieni, można zastosować tu brązowe, ale także bordo! Ważne, by nałożyć go w niewielkiej ilości, tak, aby efekt nie był wulgarny. 

Niezależnie od tego, jaki masz kolor oczu, makijaż musisz wykończyć maskarą. Zanim jednak wytuszujesz rzęsy zastosuj zalotkę. Podkręcone i wydłużone rzęsy podkreślą kolor tęczówki oka. Jeszcze tylko róż na policzki pomalowanie ust i gotowe! W codziennym makijażu postaw na neutralne usta, muśnięte delikatnie bezbarwnym błyszczykiem. Na wieczór obowiązuje zasada: delikatny make-up oczu - mocne, podkreślone usta.