Ładny makijaż oczu uzyskamy dzięki perfekcyjnemu cieniowaniu, które zagwarantuje głębię spojrzenia. Większości kobiet pasuje złota oprawa oczu. Jest ona subtelna i delikatna i pasuje zarówno latem, jak i jesienią. Jest też odpowiednia na wieczorne wyjście, jako uzupełnienie szykownego looku.

Jak ładnie ozdobić oczy?

Na powiekach rozprowadź bazę pod makijaż i delikatnie muśnij je sypkim pudrem. 

  • Następnie weź białą kredkę i nałóż ją na ruchomą część powieki górnej, aż po załamanie. Zacznij rozprowadzanie produktu od wewnętrznego kącika oka. Tutaj nie musisz być bardzo precyzyjna, ponieważ kredkę lekko rozcieramy. Takie rozświetlenie sprawi, że oczy wydadzą się większe i bardziej otwarte.
  • Użyj jasnego cienia jako podkład pod następne. Najlepiej niech będzie biały, dzięki temu każdy następny kolor będzie czysty i pełny. Nakładaj go przy pomocy miękkiego pędzelka z syntetycznym włosiem. 
  • Środek powieki pomaluj żółto-złotym cieniem. 
  • Następnie możesz wymodelować kształt oczu, nakładając w zewnętrznym kąciku oka oraz złamaniu powieki cień w kolorze ciemnego brązu. 
  • By różnice między cieniami gładko w siebie przechodziły, rozetrzyj brązowy ku górze, wykorzystując do tego jaśniejszy jego odcień. Powieki cieniujemy kolistymi ruchami przy pomocy małego, puchatego, miękkiego pędzelka.
  • Na wewnętrzny kącik oka, możesz nałożyć inny cień, metaliczny - doda to większej świeżości spojrzeniu. 
  • Teraz przystępujemy do malowania dolnej powieki. Pokryj ją lekko brązowym cieniem, a dodatkowo zewnętrzny kącik oka wzmocnij czarnym i taką linię przeciągnij na załamanie powieki. 
  • Podkreśl oczy, malując linię wodną czarną kredką. Jeżeli chcesz, możesz dodatkowo zagęścić optycznie rzęsy na górnej powiece przy pomocy eyelinera. Jeśli nie, wystarczy tylko, że pomalujesz rzęsy maskarą. 

Inny ważny aspekt

Kiedy myślisz o tym, jak zrobić ładny makijaż, nie zapomnij o czymś, co może wpłynąć na ostateczny efekt - zatuszowaniu zmęczenia na twarzy. Perfekcyjny makijaż charakteryzuje się nieskazitelną cerą. Na szczęście dzięki sztuczkom makijażowym, ukryjesz drobne zmarszczki i dodasz skórze blasku. Niewielkie zmarszczki możesz wygładzić dzięki bazie rozświetlającej, nałożonej pod podkład. Wypryski, czy zaczerwienienia zakryjesz korektorem. Zwróć uwagę na cienie pod oczami. Do ich ukrycia najodpowiedniejszy będzie korektor w płynie - o ton jaśniejszy niż podkład. Odradzamy w tym przypadku stosowanie bronzera. Niewłaściwie dobrany może postarzać. Efekt świeżości uzyskasz, stosując róż na policzkach. By wyglądać jak najbardziej naturalnie, rekomendujemy stosowanie pudru transparentnego. Doskonale utrwali makijaż, nie zmieniając przy tym jego koloru. To ważne, by inne kosmetyki utrzymały się na twarzy przez cały dzień. Z takim makijażem, każda kobieta będzie świetnie się prezentowała.