Włosy w kolorach tęczy to trend cieszący się powodzeniem zwłaszcza wśród młodych kobiet, nastolatek, a także osób ceniących sobie ekstrawaganckie stylizacje. Często ten typ fryzury wybierają artyści, np. tancerze. Ich włosy świetnie wyglądają na scenie, w teledyskach, na sesjach zdjęciowych. Z takiej koloryzacji korzystają także blogerki, nie tylko zajmujące się omawianiem najnowszych trendów w modzie i makijażu. To stylizacja, która trafi do niejednej fanki anime. Różowe, niebieskie, zielone czy wielokolorowe włosy wydają się propozycją odważną, ale nawet ją można wzbogacić jeszcze bardziej!

Źródło zdjęcia: https://www.instagram.com/p/BHxo1RyBybQ/

Tatuaż na głowie

Źródło: https://www.instagram.com/p/BFRdtuiI9Vr/

Jeszcze do niedawna w stylizacji włosów królował inny trend — trymowanie. Pod falą zwyczajnie ściętych włosów ukryte były fantazyjne wzory, które widoczne stawały się dopiero po odpowiednim związaniu lub upięciu włosów. Glitter Undercut to połączenie powyższych dwóch sposobów na oryginalną fryzurę. Zakłada trymowanie karku lub boku głowy (zwykle w linii nad uchem) w dowolny wzór. Mogą to być geometryczne kształty, gwiazdki, paski, mandale, motywy kwiatowe czy imitujące rybie łuski — wszystkie przypominają swego rodzaju tatuaż, choć są efektem tylko odpowiedniego strzyżenia i golenia. Jedynym ograniczeniem jest wyobraźnia klientki i ewentualnie umiejętności fryzjera. Jednak doświadczony stylista bez problemu wykona na głowie każdy „tatuaż”.

https://www.instagram.com/p/BTanoY2hBR5/

Zaletą tej ekstrawaganckiej fryzury jest to, że staje się ona widoczna dopiero po spięciu włosów do góry, np. w koński ogon lub przez upięcie koka. Kobiety, których np. praca czy szkoła nie pozwala na tak luźny wygląd, mogą eksponować tę stylizację jedynie w czasie wolnym czy na imprezie. Koloryzacja może być naturalna lub „tęczowa”, bo kluczem Glitter Undercut jest dopiero zdobienie owego trymowania.

Błyskotki we włosach

„Wytatuowany” wzór pokrywa się brokatem, małymi dżetami, kryształkami lub po prostu farbuje się za pomocą pianek koloryzujących na neonowe barwy. Mogą być jednolite lub wielobarwne. W tej fryzurze — im więcej, tym lepiej! Włosy przypominają kolorowe witraże - techniki można ze sobą dowolnie mieszać i zastosować zarówno brokat, jak i przyklejenie kryształków. Z tego względu trend ten zwany jest także „bejeweled undercut”. Niezależnie od tego, czy pokryjemy głowę brokatem, czy kolorowymi dżetami, jedno jest pewne — ma błyszczeć!

To stylizacja dla odważnych dziewczyn, która doskonale pasuje do holograficznych, neonowych czy pastelowych włosów. Glitter Undercut sprawi, że nawet pozornie zwyczajna i nudna fryzura może finalnie skupiać na sobie spojrzenia wszystkich. To trend, który świetnie sprawdzi się na imprezę, letni festiwal muzyczny czy nawet na szalonego sylwestra. Wysokość trymowania, wzór oraz ilość użytych ozdobników zależy tylko od życzenia klientki. Biorąc pod uwagę szybkość odrastania włosów i ograniczoną trwałość pianki koloryzującej, fryzurę względnie szybko można zmienić na inną i powrócić do bardziej stonowanej stylizacji lub zaszaleć ponownie i wybrać tym razem inne gadżety oraz wzory na głowie, dzięki czemu zawsze uzyska się oryginalny wygląd.

Przeczytaj również: Moda na holo. Jak zrobić holograficzne paznokcie?