Jednym z najważniejszych dni w życiu kobiety jest ten, kiedy staje na ślubnym kobiercu. Wówczas każda panna młoda chce wyglądać najpiękniej na świecie. Suknia, buty, torebka, fryzura, paznokcie i bukiet – wszystkie te elementy są wcześniej bardzo dokładnie wybierane. Niezastąpiony jest również makijaż – będący zwieńczeniem całej stylizacji. Na jaki jego rodzaj warto się zdecydować, aby w tym wspaniałym dniu czuć się doskonale?

Odważny czy delikatny makijaż ślubny?

Istnieje wiele zróżnicowanych propozycji makijaży ślubnych. Jedne z nich są bardzo odważne, wyraziste np. oczy podkreślone ciemnymi cieniami do powiek, a usta pomalowane na ognistą czerwień. Inne warianty zdają się być niemal niewidoczne, a mimo to spełniają swoją funkcję, jaką jest podkreślanie urody.

Obecnie wiele panien młodych decyduje się właśnie na takie rozwiązanie, czyli delikatny makijaż ślubny, który dzięki swej prostocie zawsze zachwyca. Ten trend nigdy nie starzeje się i bazuje m.in. na:

  • beżach, brązach, czasem i złocie – jeśli mowa o oczach;
  • matowym lub satynowym różu – w przypadku ust;
  • naturalnych brzoskwiniowych odcieniach – przy pudrowaniu twarzy.

Na co zwrócić uwagę, zanim wykona się delikatny makijaż ślubny?

Delikatny makijaż ślubny podobnie jak jego bardziej wyraziste odmiany musi być oparty na dobrze przygotowanej bazie. Jest nią oczywiście twarz, o którą należy szczególnie zadbać. Zabiegi przeprowadzone w warunkach domowych lub w gabinetach kosmetycznych i polepszające jej kondycję, m.in. poprzez oczyszczanie, nawilżanie, warto rozpocząć na 2-3 miesiące przed ceremonią zaślubin.

Zanim zdecydujemy się na jeden konkretny delikatny makijaż ślubny, wypróbujmy jego kilka wariantów. Na tej podstawie będziemy mogły najlepiej ocenić, jakie kolory i ich poszczególne odcienie pasują do nas. Najważniejsze jest bowiem to, aby w tym ważnym dniu czuć się dobrze i pewnie.

Jeśli nie mamy żadnego pomysłu i nie chcemy eksperymentować, skorzystajmy z pomocy profesjonalnej wizażystki. Podczas spotkania będzie miała możliwość przyjrzenia się naszej twarzy, wysłuchania naszych oczekiwań, zobaczenia na żywo lub na zdjęciu sukni ślubnej i na tej podstawie dobrania najodpowiedniejszego w konkretnym przypadku makijażu.

Jak wykonać delikatny makijaż ślubny?

Do wykonania ślubnego makijażu używa się bardzo trwałych i wodoodpornych kosmetyków. Musi on bowiem przetrwać w bardzo dobrym stanie przez wiele godzin zabawy, wzruszeń i pocałunków. W tym celu stosuje się specjalną bazę, która utrzymuje koloryt kosmetyków i zapobiega ich rozmazywaniu się. Po przygotowaniu bazy należy:

  1. Zamaskować za pomocą korektorów niedoskonałości np. cienie pod oczami, zaczerwienienia i krostki.
  2. Nałożyć podkład (zaczynając od czoła i kierując się ku żuchwie) – matujący, jeśli skóra ma tendencje do przetłuszczania się i świecenia lub rozświetlający, jeśli chcemy uzyskać efekt rozpromienionej twarzy.
  3. Podkreślić policzki różem i ewentualnie kości policzkowe musnąć bronzerem.
  4. Wymodelować kształt oczu – na powieki nakłada się bazę do cieni, dzięki której będą się one lepiej trzymać. W zależności od tego, jaki efekt chce się uzyskać, można użyć nawet 2-3 cieni do powiek – najjaśniejszy zajmuje całą powiekę, a ciemniejszy zewnętrzny kącik oka.
  5. Uczynić spojrzenie głębszym – w tym celu i nasady powieki wykonuje się kreskę (eyelinerem lub kredką) oraz maluje się rzęsy. Optymalny jest tusz wykazujący jednocześnie właściwości wydłużające, pogrubiające i podkręcające. Nie zapominamy o brwiach i przeczesujemy je specjalną szczoteczką lub malujemy kredką w odcieniu zbliżonym do koloru naszych włosów.
  6. Wyeksponować usta – pomadkę wygodnie i precyzyjnie rozsmarowuje się na wargach za pomocą pędzelka, zaczynając najpierw od ich konturów, kończąc na środku.
  7. Zabezpieczyć delikatny makijaż ślubny – spryskując twarz sprayem utrwalającym.

Stosujmy kosmetyki z umiarem. Aplikujmy ich niewielkie ilości, gdyż ułatwi to ich rozprowadzanie na twarzy i zapobiegnie pojawieniu się nieestetycznych zgrubień, grudek i uzyskaniu efektu sztucznej maski.