Nawet użycie kolorowych kosmetyków w niewielkich ilościach może przynieść spektakularny efekt. Doskonałym przykładem tego jest delikatny makijaż twarzy, który sprawdzi się zarówno w ciągu dnia, jak i podczas wieczornych wyjść, a także wesel. Na co warto zwrócić uwagę podczas jego przygotowania?

Uroda subtelnie podkreślona

Zanim wykonamy lekki makijaż, należy w odpowiedni sposób zadbać o twarz. Skórę trzeba bardzo dokładnie umyć, wysuszyć oraz nawilżyć, bo na przesuszonej cerze delikatny makijaż będzie prezentować się nieestetycznie. Przygotowanie wszystkich niezbędnych kosmetyków do jego wykonania jest kolejną ważną czynnością. Oszczędzi się przez to sporo czasu i nerwów, które podczas malowania twarzy nie są bynajmniej wskazane. W kosmetyczce muszą się zatem znaleźć: baza pod delikatny makijaż, podkład, korektory, bazy do cieni do powiek i one same, kredka do oczu, eyeliner, pomadka, paletka z pudrami do konturowania twarzy. Aby najlepiej zadbać o urodę i osiągać długotrwałe efekty, warto korzystać ze sprawdzonych kosmetyków polecanych przez zawodowych wizażystów.

Ważne kroki w przygotowaniu delikatnego makijażu

  1. Nałożenie specjalnej bazy – przedłuży trwałość kolorowych kosmetyków oraz zmatuje skórę, zapobiegnie jej błyszczeniu się.
  2. Zamaskowanie niedoskonałości – krostki, cienie pod oczami itp. zakrywa się korektorami o odcieniach jaśniejszych od koloru podkładu. Kosmetyki te nakłada się punktowo – najlepiej za pomocą opuszków palców lub małą silikonową gąbką.
  3. Zastosowanie podkładu pasującego do indywidualnych wymagań skóry – warto temu kosmetykowi poświęcić więcej czasu i uwagi, aby wybrać idealny odcień. Podkład rozprowadza się od czoła w kierunku żuchwy. Aby mieć pewność, że wybrało się odpowiedni odcień, należy odrobinę podkładu nałożyć na skrzydełka nosa lub łuk żuchwy i przyjrzeć się temu w dziennym świetle. Delikatny makijaż musi prezentować się jak najbardziej naturalnie.
  4. Konturowanie – warto skorzystać z paletki łączącej w sobie kilka odcieni pudrów. Aby rozświetlić i optycznie wyszczuplić twarz: skrzydełka nosa, skronie i kości policzkowe (odrobinę poniżej nich) należy oprószyć ciemnym kolorem, a jasnym: czoło, brodę, miejsce pod oczami i czubek nosa. Jeśli wykona się to poprawnie, lekki makijaż będzie satysfakcjonujący.
  5. Podkreślenie oprawy oczu – za pomocą pędzelka na powiekach rozprowadza się bazę do cieni, a następnie nakłada się ten kosmetyk w odcieniu beżu, stonowanego brązu i delikatnego złota. Jaśniejszy na całej powiece, a ciemniejszy w zewnętrznych kącikach oczu. Następnie czarną kredką lub eyelinerem rysuje się kreskę u nasady powiek. Na samym końcu tuszuje się rzęsy. Warto skorzystać z tuszu do rzęs, który jednocześnie je wydłuża, pogrubia, podkręca oraz wykazuje właściwości pielęgnujące. Wskazane jest dwu-trzykrotne szybkie przeczesanie rzęs szczoteczką zanurzoną wcześniej w kosmetyku. Tuszu na szczoteczce nie może być zbyt wiele, gdyż na rzęsach pozostaną grudki lub będzie się sypał na twarz.
  6. Wyeksponowanie ust – aby kolor utrzymał się na wargach przez długi czas, najlepiej użyć matowej lub satynowej pomadki np. w kolorze delikatnego różu, beżu, brzoskwini. Aby wargi prezentowały się atrakcyjnie i nienagannie, szminkę najlepiej jest aplikować za pomocą specjalnego pędzelka, zaczynając od obrysu warg, a następnie wypełniając środek.
  7. Utrwalenie – lekki makijaż utrzyma się przez długi czas, jeśli twarz zostanie spryskana sprayem utrwalającym.

Delikatny makijaż jest już gotowy!