Kobiety znane są z tego, że często zmieniają fryzurę. Jednak nie każdy dobrze wygląda w krótkich włosach lub np. bobie. Na co należy zwrócić uwagę podczas wyboru nowej fryzury? Skorzystaj z naszych porad fryzjerskich online.

Włosy długie

Zacznijmy od długich włosów. Jeśli idzie o rodzaj włosów – najlepiej w tego typu fryzurze będą się prezentować zdrowie i grube włosy.  W przypadku gęstych włosów lub loków zastanów się nad cieniowaniem. Odpowiednie cięcie sprawi, że Twoje włosy będą się lepiej układać. Profesjonalny fryzjer zadba też o odpowiednie podkreślenie Twoich loków. Jeśli Twoje włosy są cienkie – najlepiej ścinać je na prosto. W ten sposób zyskają na objętości.

Krótkie fryzury

Krótkie włosy to bardzo praktyczne rozwiązanie, ale tylko wtedy jeśli nasze włosy są podatne na stylizację. W przypadku grubych, sztywnych i niesfornych kosmyków sporo się namęczymy zanim uzyskamy pożądany efekt.

Kształt twarzy

Jednak rodzaj włosów to nie jedyne kryterium, którym powinniśmy się kierować podczas zmiany fryzury. Warto zwrócić uwagę także na kształt twarzy. Dzięki naszym fryzjerskim poradom online łatwiej podejmiesz odpowiednią decyzję.

Owal

W najlepszej sytuacji są posiadaczki twarzy owalnej. Tak naprawdę pasuje im każda fryzura. Niekorzystnie mogą wyglądać jedynie z rozpuszczonymi włosami z przedziałkiem pośrodku.

Trójkąt

Twarz trójkątna dobrze prezentuje się w krótkich kręconych włosach i klasycznym bobie. Jeśli wolisz pozostać przy dłuższych włosach – postaw na puszyste i kręcone końce włosów, w ten sposób zrównoważysz wąski dół twarzy. Korzystnie będziesz wyglądać także w krótkiej grzywce, a dłuższą lepiej zaczesz na bok. Jeśli masz gęste włosy – wycieniuj a przedziałek zrób z boku. Unikaj spinania włosów w koński ogon i bardzo wysokich upięć, które optycznie wydłużają brodę.

Kwadrat

W przypadku kwadratowej twarzy rekomendujemy długie (lub półdługie), proste, wycieniowane włosy, lekko podwinięte na końcach lub falowane, wycieniowane końcówki, cięcia warstwowe, strzyżenia z pazurkami, które zamaskują zbyt wydatne kości policzkowe. Możesz też poprosić fryzjera w wycieniowanie końcówek. Czego powinnaś unikać? Gładkich, prostych fryzur kończących się przed linią żuchwy i prostej ciężkiej grzywki. Zrezygnuj też z gładkich upięć włosów oraz bujnych tapirów i loków.

Prostokąt

Osoby z twarzą prostokątną dobrze będą wyglądać w półdługich fryzurach, lokach, falach i krótkich fryzurach z grzywką miękko okalające twarz. Dobieraj fryzury puszyste oraz warstwowe cięcia, które dodadzą miękkości prostym, ostrym rysom. Unikaj długich, prostych włosów, fryzur z odsłoniętym czołem i wysokich uczesań na czubku głowy.

Okrąg

Twarz okrągła świetnie wygląda dzięki pazurkom, delikatnym falom, cięciom powyżej linii żuchwy i fryzurom dodającym objętości i wysokości na czubku głowy (unikać należy natomiast objętości na końcach, ponieważ poszerzą buzię w najszerszym miejscu). Dobrze będziesz wyglądać w długich lub półdługich włosach, podwiniętych na końcach. Włosy upinaj do góry. Nie polecamy prostej grzywki, ponieważ może skrócić i poszerzyć buzię.

Mamy nadzieję, że nasze fryzjerskie porady online pomogły Ci w wyborze odpowiedniej fryzury. Jeśli chcesz zdecydować się na sporą metamorfozę umów się na wizytę do wykwalifikowanego stylisty. W tym celu możesz skorzystać z naszej bazy rekomendowanych salonów fryzjerskich.