Cienkie i delikatne włosy również mogą wyglądać zjawiskowo! Wystarczy, że zastosujesz się do kilku naszych wskazówek. Dzięki niektórym nie tylko poprawisz ich ogólną kondycję, ale i nieco je pogrubisz. Gotowa na rewolucję? Zaczynamy!

Fryzjer

Naszą przygodę rozpoczynamy od wizyty u profesjonalisty. Dobry fryzjer wie, jakie cięcie będzie odpowiednie dla cienkich i delikatnych włosów. Zazwyczaj ten rodzaj najlepiej wygląda w krótkich i półdługich fryzurach. Jednak jeśli Twoje włosy są zdrowe nic nie stoi na przeszkodzie, żeby były dłuższe. Unikaj jednak cieniowania. Zdecydowanie lepiej włosy cienie i delikatne prezentują się ścięte w literę V lub U albo na prosto. Farbowanie nie jest zbyt korzystnym rozwiązaniem, ale jeśli już na nie się zdecydujesz postaw na wielowymiarową koloryzację – włosów będzie optycznie więcej.

Codzienna pielęgnacja

Właściwa pielęgnacja włosów cienkich i delikatnych to delikatne mycie. Używaj łagodnych szamponów, bez dodatku silnych detergentów. Dobrym rozwiązaniem będzie także olejowanie włosów. Używaj odzywek i masek, które nie obciążą Twoich włosów. Używaj kosmetyków, które zwiększą objętość, jednak stosuj je z umiarem.

Ogranicz używanie suszarek, prostownic i lokówek. Najlepiej jeśli włosy wyschną naturalnie.

Czesanie, upinanie…

Tu wskazana jest delikatność. Supełki najpierw rozczesz palcami, później użyj szczotki z naturalnego włosia. Unikaj twardych szczotek i grzebieni.

Od czasu do czasu zmień lokalizację przedziałka, w ten sposób zmusisz włosy do nowego sposobu układania się i będą odbijać się od skóry głowy. Objętość zyskasz też dzięki suszeniu włosów głową w dół. Na noc najlepiej zrób luźny koczek n czubku głowy, dzięki temu rano wstaniesz z pięknie układającą się fryzurą.

Ogranicz chodzenie w rozpuszczonych włosach, w ten sposób szybciej się niszczą i łamią. Jeśli masz gęste włosy pomyśl o grzywce – unikniesz efektu gładko przylegających i ulizanych włosów wokół twarzy.

Pielęgnacja włosów cienkich i delikatnych nie jest uciążliwa, a odpowiednie zabiegi znacznie poprawią ich stan oraz wygląd. Zastosuj nasze rady i wskazówki – gwarantujemy, że będziesz zadowolona z efektów!