Czy wiedziałaś, że to właśnie końce włosów szczególnie potrzebują twojej uwagi? Rozdwajające się końcówki doprowadzają cię do szału? Dobrze to rozumiemy! Podpowiemy ci, w jaki sposób o nie skutecznie zadbać.

 

Rozdwojone końcówki włosów

 

Sprawdź stan swoich końcówek. Zauważyłaś, że są rozdwojone? Najwyższy czas na spotkanie z nożyczkami! Niestety, podcięcie końcówjest konieczne. Wybierz się do zaufanego fryzjera, który dostosuje się do twoich wskazówek i obetnie tyle włosów, ile to konieczne dla ich zdrowej kondycji. Nie odkładaj tego na później! Dlaczego? Niestety, zniszczenia mogą postępować i zamiast 1 cm włosów, będziesz musiała pozbyć się 5!

 

Olej rycynowy na końcówki

 

Końcówki to najstarsze partie twoich włosów, dlatego wymagają odpowiedniego zabezpieczenia przed uszkodzeniami mechanicznymi. Kropla olejku rycynowego wsmarowana w końce, wystarczy by je skutecznie ochronić i dociążyć. Nie przesadź jednak z jego ilością! Pamiętaj, olejek rycynowy polecany jest przede wszystkim właścicielkom ciemnych włosów, ponieważ słynie ze swoich przyciemniających właściwości. Nie jesteś jego fanką? Możesz użyć ulubionego oleju, który stosujesz do olejowania włosów. Podstawą jest umiar! Chyba nie chcesz, żeby twoje końce wyglądały na tłuste. Bardzo dobrym rozwiązaniem są też specjalne sera silikonowe, przeznaczone do pielęgnacji końcówek.

 

Suche końcówki włosów – domowe sposoby

 

Zauważyłaś, że końcówki twoich włosów są suche? Nawilż je! Jak? Z pomocą przyjdą ci domowe odżywki i maseczki do włosów, przygotowywane z użyciem naturalnego miodu, olejów dopasowanych do typu porowatości twojej czupryny oraz żelu z siemienia lnianego. Poza tym, zwróć uwagę na sposób czesania swoich włosów. Bądź delikatna! Jeśli pasma się plączą, nałóż odżywkę ułatwiającą rozczesanie.

 

Stosujesz bogatą pielęgnację, ale twoje końcówki nadal są w kiepskim stanie? Przyjrzyj się swojemu odżywianiu! Być może organizmowi brakuje cennych składników. Staraj się również zachować ostrożność podczas mycia włosów. Unikaj ich „tarcia”, ponieważ możesz w ten sposób doprowadzić do powstania uszkodzeń.

http://www.cosmopolitan.pl/