Masz krótkie włosy i szukasz inspiracji na różnych blogach? Zobacz nasze propozycje najmodniejszych fryzur damskich z krótkich włosów. Do wyboru masz wiele rodzajów cięć, koloryzacji i stylizacji. Krótkie włosy to hit tego roku!

Z pazurem

Część fryzur z krótkich włosów jest dosłownie z pazurem, czyli są mocno wycieniowanie, a pazurki okalają twarz. Ten typ fryzury idealnie sprawdzi się w przypadku włosów grubych. Jeśli dodamy "postrzępioną grzywkę", najlepiej po skosie – uzyskamy efekt wyszczuplenia twarzy, który korzystnie będzie się prezentował z twarzą okrągłą.

Dopełnieniem tego typu krótkiej fryzury jest fajna koloryzacja. Fajna czyli jaka? Najlepiej pełna refleksów – jeden kolor może "spłaszczyć" stylizację. Zwróć także uwagę na kolczyki, to ważny dodatek, którym podkreślisz całą stylizację.

Zakręcona, zakręcona...

Najmodniejsze fryzury damskie to także krótkie fryzury posiadaczek włosów kręconych. Najlepiej jeśli stylizujesz je na mokrych włosach, np. pianką. Mocny lakier nie jest najlepszym rozwiązaniem. Loki dobrze wyglądają w każdej długości, nawet tej bardzo krótkiej. Wyzwaniem natomiast jest tutaj grzywka. Jedynie dobry fryzjer poradzi sobie z takim zleceniem.

Loki, które są wynikiem stylizacji świetnie wyglądają z dłuższą grzywką, którą możesz zaczesać w dowolny sposób. Na większe wyjścia dobierz dodatki: spinki, perełki, przypinki lub opaski – a zmienisz swoją krótką fryzurę nie do poznania.

Damski irokez

Przy krótkich włosach coraz więcej kobiet decyduje się na wygolenie boków albo krótsze ich przycięcie. Taki irokez dobrze prezentuje się z falowanymi lub kręconymi włosami albo prostymi, które są pozostawione w lekkim nieładzie. Duże znaczenie odgrywa grzywka, która powinna być cieniowana.

Z dłuższych włosów możesz zrobić małą kitkę albo koczek – ten pomysł polecamy podczas treningu albo w przypadku kiedy nie masz czasu na dłuższą stylizację.

Minimalistycznie

Grzywka ścięta na prosto dodaje niebanalnego charakteru każdej stylizacji, również krótkim fryzurom. Ten wariant jest tajemniczy i zmysłowy, choć przy odpowiedniej stylizacji jest idealny dla chłopczyc!

Przedziałek

Przedziałek to ważny element fryzury, ostatnio modne jest jego wyraźne akcentowanie. Gładko zaczesane włosy z przedziałkiem na boku są bardzo eleganckie, Poszczególne pasma możesz dodatkowo podkreślić kosmetykiem do stylizacji włosów – gumą lub woskiem.

Dodatki

W sklepach znajdziesz mnóstwo dodatków do krótkich włosów. Najmodniejsze z nich to koronkowe lub ażurowe opaski, fikuśne spinki, kolorowe doczepiane pasemka i różnego typu kwiaty. Dzięki nim w szybki i prosty fryzur odmienisz fryzurę, bez pomocy fryzjera. Jednak nie próbuj na własną rękę, np. ściąć grzywki. Skutki takich decyzji możesz zobaczyć na wielu blogach.

Jeśli chcesz dodać fryzurze objętości susz włosy głową w dół, podobnie jest z lakierowaniem.

Krótkie włosy są bardzo kobiecie i wyeksponują wszystkie Twoje zalety. Wszystkie zestawienia najmodniejszych fryzur zawierają krótkie fryzury nie bez powodu! To naprawdę świetny wybór!